Ödeme ve Teslimat - Şeyma | Sanat Atölyesi - Karakalem Portre & Yağlı Boya Tablo Sipariş Ver Satın Al
%100 Güvenli Alışveriş | %100 El İşçiliği | Ücretsiz Kargo | Güvenli Ödeme

Ödeme ve Teslimat

1) Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak ÖDEMELER

Özel sipariş ve alışverişleriniz için QNB Finansbank EnPara hesabımıza havale ve EFT yapabilir, Papara ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şube Kodu: 03663 IBAN: TR95 0011 1000 0000 0080 1459 21
Papara Numarası: 1004070399 Şeyma ÖZAKIN

 

2) Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile ÖDEMELER

Mağazam Sayfası’ndan yapacağınız alışverişlerde; Maestro, Mastercard, Visa ve Troy destekli kredi kartınıza online tek ödeme ya da uyumlu bankalardan İyzico ve Shopier güvencesiyle bankanızın desteklediği online taksit imkânlarımızdan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Online sipariş (iletişim sayfası, mail veya sosyal medya kanalları vb) ve Sipariş Sayfası‘ndan yapacağınız alışverişlerde; minimum tutar 300 ₺ (Türk Lirası) olan siparişlerde kredi kartına yalnızca tek çekim imkanından faydalanılabilir. Bankanız destekliyorsa daha sonra bankanız ile iletişime geçerek taksitlendirme yapılabilir.

Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde; paranızın hesabımıza geçtiği günden sonra, 3 iş günü içerisinde (toplam süre 14 iş günü) yine aynı kredi kartına tarafımızdan iade edilir.

3) Sipariş Bedeli İadesi

Mağazam Sayfası‘ndan yapılan siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; paranızın hesabımıza geçtiği günden sonra, 3 iş günü içerisinde (toplam süre 14 iş günü) ürün bedeli hesabınıza ve/veya kredi kartınıza tarafımızdan iade edilir. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak sitemize bildirmeniz gerekmektedir.

Online sipariş (iletişim sayfası, mail veya sosyal medya kanalları vb) ve Sipariş Sayfası‘ndan yapacağınız alışverişlerde iptal söz konusu değildir. Yalnızca olası sistem hatası veya ihlallerde iade yapılır. Yapımına başlanılmış siparişlerin iptali geçerli değildir.

4) Teslimat

Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri sizinle iletişime geçerek hazır olduktan 3 iş günü içinde kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Temini zaman alan ürünler (özel siparişler) için kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi tamamlandıktan sonra 3 iş günü içindedir. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir.
Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz.
Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. Mağazam kısmındaki siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 3 (üç) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Tüm ürünlerde kargo sürecince oluşabilecek hatalar kargo firmasının yükümlülüğündedir.
İletişim sayfamızdaki form üzerinden bize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir. Kampanyalar kapsamında kargo ücretleri konusunda değişiklik söz konusu olabilir. Mağazam‘daki tüm eserlerin ve Sipariş Ver sayfasında belirtilen tüm ebatlardaki çalışmaların kargosu ücretsizdir. Sitede fiyatlandırılmamış ebattaki özel siparişlerin kargo ücreti ise aksi belirtilmediği sürece alıcı ödemelidir. Alıcı ödemeli siparişlerin kargo bilgisi, sipariş esnasında satıcı tarafından bilgilendirilecektir.

5) Ödeme Takibi

Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir.
Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır.
Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur. Online siparişlerde ise takip kodu verilen iletişim adresine iletilmektedir.

Lütfen dikkat ediniz!

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız.
Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir.
Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanak ile birlikte durumu [email protected] mail adresine bildiriniz.
Bu e-posta içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.

CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca bu siteyi kullanan kullanıcılar veya misafirler bu sayfadaki kuralları kabul etmiş sayılır.
2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti yukarıda Teslimat maddesinde belirtildiği gibi ücretsizdir. Özel ebatlı siparişlerde ise aksi belirtilmediği sürece kargo ücreti alıcı ödemelidir. Ücret Kampanyalar‘a göre değişiklik gösterebilir.
4. Satın alınan her bir bitmiş çalışma, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi, kuruluş ve/veya aracı kuruma (kargo) teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Özel anlaşmalı siparişler bu kurala girmez.
Dikkat edilmesi gereken husus: Yağlı boya bir tablonun sadece kuruma süresi ortalama 15 gündür. Özel siparişleriniz için asgari olarak bu süreyi hesaba katmanız gerekir.
5. Yağlıboya çalışmalarında tablonun %100 el yapımı yağlıboya çalışıması olmadığını ispatlarsanız, tabloyu iade edip yaptığınız ödemeyi geri alabilirsiniz.
6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

7. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

8. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise; Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde bahsi geçen ürünü SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

9. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

10. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır.

CAYMA HAKKI

11. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, özel sipariş, kişiselleştirilmiş veya logo/marka/amblem/isim-soyisim eklenmiş yağlı boya, kuru pastel, karakalem vb çalışmalarının iadesi mümkün değildir.

İADE KOŞULLARI:

12. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
13. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
14. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

15. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

16. Havale veya EFT’yi (Elektronik Fon Transferi)  sayfa başında belirtmiş olduğumuz banka hesabımıza (TL) yapabilirsiniz.
17. Sitemiz üzerindeki Mağazam Sayfası‘ndan kredi kartlarınız ile alışverişlerde; her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da bankanızın desteklediği online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.
18. Ürün, ödeme sayfasında vereceğiniz teslimat adresine gönderileceğinden adresin güncel ve eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir.
19. Sipariş sırası ve sonrası gerekli istekleri İletişim sayfasındaki form üzerinden yapabileceğiniz gibi, ödeme sırasında da “Satıcıya Not” kısmından ya da sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bize iletebilirsiniz.
20. İş bu siteyi kullanan veya site ile bağlantılı mecralardan alışveriş yapan kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?